میگند که یه هموطن آذری میره مشهد روبروی مرقد امام رضا میگه: یا امام علی قربون لب تشنت، فدای دو دست بریدت، پس کی ظهور میکنی؟ خسته شدیم از بس اومدیم قم!


حالا شده حکایت این خانم همکار نروژی ما...

چند روز پیش سر میز ناهار که روبروی من نشسته بود میگفت که: کوروش، میدونم که شما تو کشورتون ایراک!!! کوه ندارین، چون من مصر که رفته بودم دیدم که خیلی صاف و مسطح بود و کوهی وجود نداشت!! تازه بعدشم با کشتی رفتم اسراییل... ولی ما تو نروژ خیلی کوههای بلندی داریم که حتی ارتفاعشون بالای 2000 متره!

منم که دیگه واقعا حوصله توضیح دادن راجع به هیچ چیز مزخرفی رو ندارم؛ فقط گفتم که در واقع ایران و نه ایراک! همین... اونم گفت که آره ایران... البته جوابی که داد منظورش این بود که حالا چه فرقی میکنه؟  ندارین دیگه!

تازه چندوقت پیش هم میگفت که خیلی بده که تو کشورتون زنها نمیتونند رانندگی کنند!!!! البته اون دفعه هنوز یه کوچولو حوصله مونده بود برام که بهش بگم که: شاید زنها تو ایران نفس نتونند بکشند ولی رانندگی میتونند بکنند و ازقضا اعتماد به نفسشون هم در رانندگی خیلی بالاست!

تازه این خانم  60 ساله شه و کلی دنیا دیده هم هستش... کلی جاها رو دیده و مدتها هم خارج نروژ کار میکرده... تازه مدتی هم که تو پاریس کار میکرده تو شرکتشون با دو تا خانم آرشیتکت ایرانی هم همکار بوده و حتی اسم یکیشون هم که لادن بوده یادشه... فکر کنم لادن خانم هم مث بقیه ایرانی های بدبخت خسته شده بود اینقدر که تاریخ و جغرافی معاصر و باستان رو به بقیه یادآوری کرده و بی خیال شده...

گرفتاری شدیما به قرآن...

/ 8 نظر / 13 بازدید
کوهستان

سلام.... من در برخوردهای مشابهی که با اقوام مختلف! داشتم واقعا به اين نتيجه رسيدم اينا هرچی دارن از اين آی کيوی تراکتوریشون دارن... کسی که تو اين وانفسای بگير و ببند هسته ای و جنگ عراق فرق ايراک و ايران رو ندونه معلومه اگر مديرش بگه تا فردا صبح همينجا وايسا تعداد مورچه هايی که رد ميشن بشمر بی چون و چرا قبول ميکنه! اين نظم پذيريشون بخاطر همين آی کيو زير ۵۰ هستش! در نتيجه هم سريع ميرن جلو

کوهستان

اين نروژی بيچاره بچه که بوده تو مملکتش مغزشو سرما زده.... بی خيال

کامران

آقا چشممون روشن. بالاخره يه يادداشتی گذاشتی!

علی

کوروش خدا بود نوشته‌ت! يعنی ...... ...... که مرتب نمی‌نويسی!

رز

ببخشيد آقای کوروش

فارفاراوی

به قول امير محمد٬ هه! اونم يه هه طولانی!

فارفاراوی

کوروش خان٬ اين کلیپ رو ديدی؟ http://www.youtube.com/watch?v=d3WSnzIBdL0